//
Следи нѐ
To Top

Скопје во празнична магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со отворањето на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ симболично се означи почетокот на новогодишните празнувања и празничната магија во Скопје.

Новогодишната населба доби куќички украсени во зимски амбиент, катчиња за забава за најмладите, како и мала сцена за настани наменета за посетителите од сите возрасти на која во претстојниот период ќе се одржува богата културна програма. Градот Скопје за оваа намена ќе потроши 260 илјади евра. 

реклама

Погледнете ја празничната магија во Скопје:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: