//
Следи нѐ
To Top

Започнува борбата за најдобриот бургер во Скопје

Од 10 до 16 декември, вкупно 10 локали во Скопје ќе учествуваат во „Burger Wars“, натпревар во кој победникот ќе биде прогласен за ресторан со „Најдобар бургер во Скопје“.

Од 10 до 16 декември, вкупно 10 локали во Скопје ќе учествуваат во „Burger Wars“, натпревар во кој победникот ќе биде прогласен за ресторан со „Најдобар бургер во Скопје“.

Натпреварот ќе трае една недела и многу од рестораните натпреварувачи ќе нудат бургери по промотивна, намалена цена, а гостите-гласачи ќе учествуваат во наградна игра за бургер-ваучери и други награди.

реклама

Изборот на победникот ќе биде направен преку гласање на гостите во рестораните, со оценување на бургерите на скала од 1 до 10, и од страна на четири-членото жири составено од Гоце САФ, Софка Камилоска, Бобан Симоновски и Моника Потер.

Кои ресторани ќе се натпреваруваат?

Во битката за „Најдобар бургер во Скопје за 2018“ ќе учествуваат вкупно 10 локали:

BackYard Lounge Bar, Barbakan Bistro Bar, Brunch Box Eatery, Центар Бар, Fitness House, M’s Fish&Chips, Gastroteca Siesta, Ресторан Маџо 2.0, Rock Kafana Rustikana 2.0, Urban Burger Bar.

Каде ќе се случува натпреварот?

На 10 места одеднаш, односно во 10-те ресторани одеднаш. Тоа значи дека секој ќе може да посети и оцени само еден ресторан од листата или да ги дегустира и оцени сите.

Како ќе биде избран победникот?

Преку гласање од публиката, односно на гостите на рестораните кои ќе нарачаат бургер во текот на натпреварот, и секако, дополнително преку оцената на четири-члено жири (Гоце САФ, Софка Камилоска, Бобан Симоновски и Моника Потер).

Секој кој ќе нарача бургер во рестораните-учесници ќе добие и ливче за гласање на кое ќе може да го оцени бургерот на скала од 1 до 10. При гласањето, на истото тоа ливче ќе биде му прикачена фискалната сметка. Ливчињата без прикачена фискална сметка ќе бидат земени за неважечки.

Подароци и попусти за гостите во рестораните

При пополнувањето на гласачкото ливче, секој што ќе го остави својот имејл контакт, автоматски ќе учествува во наградна игра за бургер-ваучери во рестораните учесници и други награди. Дополнително, за време на настанот, повеќето од рестораните ќе ги нудат бургерите по промотивна, намалена цена.

Ресторанот победник на „Burger Wars“ натпреварот ќе биде прогласен на 18 декември 2018, а истовремено ќе бидат прогласени и гласачите добитници на награди.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 10, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 10, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 10, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: