//
Следи нѐ
To Top

Течно чоколадо преплави улица во Германија

Неколку тони течно чоколадо синоќа се излеа во германскиот град Верла, во западниот дел на државата.

Неколку тони течно чоколадо синоќа се излеа во германскиот град Верла, во западниот дел на државата.

Како што пренесува британски „Гардијан“, инцидентот се случил откако се преполнил резервоарот на локална фабрика за производство на течна чоколада.

реклама

Чоколадната маса се разлеала на површина од околу 10 квадратни метри, а била блокирана и една улица. Интервенирале пожарникарите кои за кратко време, со лопати, го отстраните чоколадото од коловозот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: