//
Следи нѐ
To Top

Течно чоколадо преплави улица во Германија

Неколку тони течно чоколадо синоќа се излеа во германскиот град Верла, во западниот дел на државата.

Неколку тони течно чоколадо синоќа се излеа во германскиот град Верла, во западниот дел на државата.

Како што пренесува британски „Гардијан“, инцидентот се случил откако се преполнил резервоарот на локална фабрика за производство на течна чоколада.

реклама

Чоколадната маса се разлеала на површина од околу 10 квадратни метри, а била блокирана и една улица. Интервенирале пожарникарите кои за кратко време, со лопати, го отстраните чоколадото од коловозот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 12, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 12, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 12, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: