//
Следи нѐ
To Top

Кендал Џенер е најплатен модел за 2018 година

Кендал Џенер беше прогласена за најплатен модел во светот за 2018 година, според листата на Форбс.

Таа успеа да заработи 22,5 милиони долари оваа година, надминувајќи ги Карли Клос, Гизел Бундхен и сестрите Џиџи и Бела Хадид.

реклама

Најголем дел од профитот на Џенер доаѓа од соработката со брендови како Adidas, Estée Lauder и Calvin Klein.

Но, иако Кендал е најплатениот модел на светот, таа не е најплатена меѓу своите сестри Кардашијан. Нејзината сестра Кајли Џенер ја држи титулата со огромна  годишна заработувачка од 166,5 милиони долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 16, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 16, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 16, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: