Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Снег во Македонија – утре пониски дневни температури

Вести

Снег во Македонија – утре пониски дневни температури

Студениот бран донесе снег во целата република.

Дневните температури ќе бидат во Скопје, Маврово и Крива Паланка 4 Целзиусови степени, Охрид 6. Прилеп 5,Кавадарци 9, Берово 3, Гевгелија 10 степени.

Утре времето ќе биде облачно и постудено, ќе има повремени врнежи од дожд и снег, наместа ќе има и појава на голомразица, дневните температури во текот на денот ќе опаѓаат, поради спуштање на постуден воздух од север.

Максималните дневни температури ќе се движат од 1 во Берово и Крива Паланка, 2 во Маврово, 4 во Скопје и Охрид до 5 степени во Кавадарци и 6 во Дојран.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.