fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Oблачно и студено време со врнежи од снег

Вести

Oблачно и студено време со врнежи од снег

За денес се најавува облачно, студено и ветровито време со врнежи до снег особено претпладне.

На места поради ниските температури ќе има појава на голомразица, а ветерот ќе предизвика и појава на снежни наноси.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од -1 до 3 степени.

Во Скопје, ниските температури ќе достигнат до – 4 Целзиусови степени во утринските часови, а максималната температура ќе биде до 2 степени во текот на денот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.