//
Следи нѐ
To Top

Тешка сообраќајка во Хиподром, воз прегази автомобил

Рано утрово товарен воз прегази автомобил кај рампата во Хиподром.

Според очевидци, станува збор за тешка сообраќајна несреќа, а од полицијата не даваат подетални информации дали има жртви и најавија повеќе детали од официјалните служби.

реклама

Поради блокираниот пат, во целосен прекин е сообраќајот помеѓу Трубарево кон центарот на градот, поради што граѓаните се приморани да одат пеш или преку околниот пат во Петровец.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: