fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тешка сообраќајка во Хиподром, воз прегази автомобил

Популарно.мк

Вести

Тешка сообраќајка во Хиподром, воз прегази автомобил

Рано утрово товарен воз прегази автомобил кај рампата во Хиподром.

Според очевидци, станува збор за тешка сообраќајна несреќа, а од полицијата не даваат подетални информации дали има жртви и најавија повеќе детали од официјалните служби.

Поради блокираниот пат, во целосен прекин е сообраќајот помеѓу Трубарево кон центарот на градот, поради што граѓаните се приморани да одат пеш или преку околниот пат во Петровец.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.