fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Четврта жртва од превртениот автобус кај Лесковац

Вести

Четврта жртва од превртениот автобус кај Лесковац

Македонската државјанка С.Т., која беше тешко повредена во несреќата кај Лесковац кога од патот излета автобус со патници од Македонија и се преврте, починала ноќеска во Клиничкиот центар во Ниш, јавува Танјуг.

Ова е четврта жртва од несреќата што се случи на 16 декември, во која шест лица беа тешко повредени, а 32 полесно.

С.Т. заедно со уште една повредена патничка во Клиничката болница во Ниш била приклучена на апарати за дишење. Во нишкиот Клинички центар биле донесени уште четири потешко повредени патници, чија состојба е стабилизирана.

Автобусот на струшката компанија „Еуробус“ на 15 декември во 19 часот тргнал од Битола за Виена и околу 1:40 часот минатата недела наутро се преврте во близина на Лесковац. Во време кога се случила несреќата имало интензивни снежни врнежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.