//
Следи нѐ
To Top

Волшебната елка ги исполни желбите на 120 дечиња без родителска грижа

Водени од идејата дека секој човек, а посебно дете треба да се чувствува убаво и среќно за време на новогодишните празници, Црвен крст на град Скопје во соработка со Ramstore Mall , ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа поддржани од а.д. Комерцијална банка и оваа година организираа Новогодишен настан за децата без родителска грижа сместени во згрижувачки семејства.

На 06.12.2018г. децата ги запишаа своите новогодишни желби и заедно со волонтерите на Црвениот крст на град Скопје ги закачија на големата елка поставена во Ramstore Mall, а сите хумани граѓани, нашите партнери и соработници кои ја посетија Волшебната елка, избраа лампион и остварија желба и придонесоа за среќата на некое од нив.

реклама

Доделувањето на подароците ќе биде на 27.12.2016 година (четврток) во Ramstore Mall со почеток во 10:30 часот, во присуство на Министерката за Труд и социјална политика г-ѓа Мила Царовска, претставници на Црвениот крст, волонтери, сите донатори, поддржувачи на активноста, граѓани кои помогнаа желбите да станат реалност.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: