//
Следи нѐ
To Top

2019 балони за старт на новата година! (ФОТО)

На оваа #ФотографијаНаДенот е прикажан дел од 2.019 балони со кои Трговската комора во бразилската метропола традиционално го прославува крајот на деловната 2018-та.

За да не страдаат животната средина и расположението за забава, балоните се биолошки разградливи.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 31, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 31, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 31, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: