//
Следи нѐ
To Top

Првото бебе во 2019 се роди една минута по полноќ

Првото бебе во Македонија во 2019 година се роди една минута по полноќ.

На Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје, утрово во 00:01 се роди првото бебе во 2019 година.

реклама

Бебето е од машки пол, тешко е 3 килограми и 940 грама и е долго 52 сантиметри.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: