Поврзи се со нас

Популарно.мк

Во вторник најстудено, температурата ќе падне под 15 степен

Вести

Во вторник најстудено, температурата ќе падне под 15 степен

Температури под нулата се регистрирани секаде во Македонија утрово, при што најстудено било во Берово (-14), во Битола, Лазарополе и Струмица (-12), во Прилеп и Маврово (-11), во Крушево (-10), додека во Скопје, Тетово и Куманово температурите паднале до минус 4.

Утрово времето е значително облачно и многу студено, со локални врнежи од снег во Лазарополе, Тетово и Маврово, а се очекува да дува и краткотрајно засилен северозападен ветер поизразен на северот.

Во наредниве денови ќе преовладува променливо облачно и студено време со максимални дневни температури неколку степени под или околу нулата, а најстудено се очекува да биде во вторник наутро кога речиси во целата земја температурата ќе се спушти под -10, а на повеќе места и под -15 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.