Поврзи се со нас

Популарно.мк

Во Маврово 65 сантиметри снег, во Берово -14 степени

Вести

Во Маврово 65 сантиметри снег, во Берово -14 степени

Снежната покривка во Маврово достигна 65 сантиметри, во Крушево 30 Крушево, 27 во Битола, 24 во Тополчани, 12 во Ѓуриште, 11 во Пожаране и Лазарополе, и 10 сантиметри во Демир Капија и во Берово.

Ноќеска најладно беше во Берово – 14 степени, во Битола, Лазарополе и Струмица – 12 степени,
-11 во Прилеп и Маврово, -10 Крушево, -8 Крива Паланка, -7 во Демир Капија, -6 во Претор, -5 во Охрид, -4 во Тетово.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.