//
Следи нѐ
To Top

КАРЛЕУША: На „MAC“ сакам да настапам со Карди Б!

„Песната која ја пушти Милиграм во етерот е нешто што нема врска со мојот звук, јас сум тука само гостин дваесетина секунди, тоа е звукот на Милиграм и не е нешто што јас ќе го претставам во 2019 година. Една нова песна ќе претставам на MAC Awards“, вели Јелена Карлеуша и додава: „Очекувајте пукање од сите топови! Ќе ја користиме сета можна опрема и технологија. Многу се палам на тоа и имам тим на луѓе кои ќе се потрудат пред и после нас изведувачите да бидат како некој вид опера.“

На бината на MAC би сакала да настапи со американската раперка Карди Б, со која, како што вели, има одличен онлајн однос во кој меѓусебно се поддржуваат и фалат.

реклама

„Од нашите – Николија ми е кул, Сенида ми е кул. Дури и овие два лика Џала и Буба – и тие ми се кул. Тие ми се кул затоа што знам што би правела со нив на сцената!“ додава Јелена.

Што уште изјави за колегите од естрадата и настапот на MAC погледнете во видеото во прилог:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: