//
Следи нѐ
To Top

Седум намирници кои ќе ви ја вратат енергијата

Доколку во текот на денот имате потреба од кафе и калорична храна за да го намалите чувството на замор, обидете се наместо тоа во оброците да вклучите намирници кои ќе ви го зголемат нивото на енергија.

Цвеклото, авокадото, слаткиот компир (батат), зелениот зелечук, бананите, црното чоколадо, како и водата, го зголемуваат нивото на енергија.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: