fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел се повлекува од сцената на пет години?

Музика

Адел се повлекува од сцената на пет години?

Славната британска пејачка Адел планира да земе петгодишна пауза од музиката за да се посвети на љубовта и на своето ново момче.

Адел својот актуелен албум „25“ го промовираше ширум светот во рамки на актуелната турнеја и одржа дури 105 концерти ширум Европа и Северна Америка.

Пејачката, откако ќе ја заврши турнејата, го испланира одморот од музичката сцена, настапи и албумот, што најверојатно ќе трае пет години, пишува „Дејли мејл“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.