Следи нѐ
To Top

All posts tagged "временска прогноза"

 • Сончево и топло со локална облачност

  Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а попладне во планинските подрачја облачноста наместа...

  ВестиИнформативна Редакцијаавгуст 18, 2018
 • Сончево и топло, температура до 36 степени

  Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи....

  ВестиИнформативна Редакцијаавгуст 9, 2018
 • Сончево и топло до 37 степени

  Времето во Македонија ќе биде сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од...

  ВестиИнформативна Редакцијаавгуст 8, 2018
 • Следува период на сончево и многу топло време

  Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската...

  ВестиИнформативна Редакцијаавгуст 7, 2018
 • Променливо облачно и топло, попладне дожд

  Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во планинските...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 31, 2018
 • Променливо време со повремен пороен дожд

  Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 30, 2018
 • Сончево, попладне локален дожд, температура до 34 степени

  Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 29, 2018
 • Променливо облачно, попладне пороен дожд

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи....

  ВестиИнформативна Редакцијајули 27, 2018
 • Облачно со повремен дожд

  Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 24, 2018
 • Променливо и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

  Од денеска следува период на променливо и нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се можни и поинтензивни процеси.

  ВестиИнформативна Редакцијајули 23, 2018
error: Содржината е заштитена со авторски права.