//
Следи нѐ
To Top

All posts tagged "година"

 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  ЗанимливостиЗабавна редакцијајануари 24, 2019
 • Велики Петок, најтешкиот ден во годината

  Велики Петок е денот на Христовите страданија. Тие започнуваат уште ноќта, во Гетсиманија. Затоа гетсиманските настани ги вбројуваме во Велики Петок....

  ВестиИнформативна Редакцијааприл 6, 2018
 • „СИН ПОНЕДЕЛНИК“: Денес е најдепресивниот ден во годината

  Официјално, понеделник, 15. јануари е прогласен за најдепресивниот ден во годината, кој инаку се нарекува „Син понеделник“. Обично тоа е третиот...

  ЗанимливостиИнформативна Редакцијајануари 15, 2018
 • Новата 2017 е година на огнениот петел

  Новата 2017 година, во која според кинескиот хороскоп петелот ќе го заземе местото на мајмунот, нема да биде период на опаѓање...

  ЗанимливостиИнформативна Редакцијајануари 1, 2017
 • ПРАЗНИЦИТЕ ПОМИНАА: Денеска е најдепресивниот ден во годината!

  Третиот понеделник во јануари се смета за најдепресивниот ден во годината. Научниците велат дека токму денеска луѓето се чувствуваат најосамени, финансиска состојба...

  ЗанимливостиИнформативна Редакцијајануари 18, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.