//
Следи нѐ
To Top

All posts tagged "дожд"

 • Променливо облачно време со дожд

  Променливо облачно време претпладне и во вечерните часови со повремени врнежи од дожд не очекува денес.

  ВестиИнформативна Редакцијаноември 26, 2018
 • Умерено облачно време со повремен слаб дожд

  Времето ќе биде умерено облачно, а попладне во западните делови значително облачно со услови локален слаб дожд. 

  ВестиИнформативна Редакцијаоктомври 8, 2018
 • ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

  Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Од претпладне, особено на запад, ќе има зголемена облачност со повремен дожд...

  ВестиИнформативна Редакцијасептември 8, 2018
 • Променливо облачно и топло, попладне дожд

  Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во планинските...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 31, 2018
 • Променливо време со повремен пороен дожд

  Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 30, 2018
 • Облачно со повремен дожд

  Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 24, 2018
 • Топло, попладне дожд и грмежи

  Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец, а попладне со локален пороен дожд и...

  ВестиИнформативна Редакцијајули 3, 2018
 • Попладнево пороен дожд, грмежи и силен ветер

  Нестабилна облачност проследена со интензивен пороен дожд, силни грмежи и силен ветер, најавува УХМР до крајот на денот.

  ВестиИнформативна Редакцијамај 13, 2018
 • Најмногу дожд наврнал во Скопје и Куманово

  Во изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Куманово – 36 литри на метар квадратен и во Скопје -Петровец 34 литри на...

  ВестиИнформативна Редакцијамај 7, 2018
 • Променливо облачно, можен дожд и грмежи

  Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд...

  ВестиИнформативна Редакцијамај 6, 2018
error: Содржината е заштитена со авторски права.