Следи нѐ
To Top

All posts tagged "жрк вардар"

  • Триумф на вардарки во Будимпешта

    Македонскиот ракометен првак Вардар ја забележа петтата победа во групната фаза од Лигата на шампионите, откако попладнево триумфираше на гостувањето во...

    РакометИнформативна Редакцијаноември 11, 2017
  • ЖРК Вардар победник на турнирот „Вардар 2015“

    Со триумфот над Ростов 29:24, ракометарките на Вардар се победнички на турнирот организиран по повод првиот роденден на СЦ „Јане Сандански“.

    РакометИнформативна Редакцијасептември 2, 2015
error: Содржината е заштитена со авторски права.