Следи нѐ
To Top

All posts tagged "нов албум"

 • „Песнички за деца и возрасни“- нов албум на Дубиоза Колектив

  Поминаа четири години од последното дискографско издание на бендот, а песните од последниот албум „Апсурдистан“ го обиколија целиот регион и речиси...

  МК СценаИнформативна Редакцијаноември 13, 2017
 • Ферги најавува нов албум

  Американска пејачка и членка на групата „Блек ајд пиз“ Стејси Ен Фергусон, позната како Ферги, после повеќегодишна пауза се подготвува да...

  СценаИнформативна Редакцијамај 31, 2016
 • Во февруари нов албум на Елтон Џон

  Елтон Џон најави нов албум во 2016 година. Неговите агенти денеска објавија дека неговиот 33. студиски албум „Wonderful Crazy Night“ ќе излезе...

  МузикаИнформативна Редакцијаоктомври 23, 2015
error: Содржината е заштитена со авторски права.