Следи нѐ
To Top

All posts tagged "татјана алексиќ"

 • Распуштени и опуштени…

  Ослободени од општествена одговорност и свртени кон семејството, за време на годишниот одмор треба да си посветиме внимание едни на други...

  КолумниТатјана Алексиќавгуст 10, 2018
 • Неуспех – мајка родилка на успехот

  Како потсетување за сите нас земни суштества, не очајувајте по неуспехот, тој го најавува успехот, неуспехот е долга предигра на успех...

  КолумниТатјана Алексиќјули 24, 2018
 • Први мај – меѓународен ден на прасето!

  Први мај – меѓународен ден на прасето (скарата), пардон, на работникот, залиен со цинизам кој се добива како микс од идеологијата...

  КолумниТатјана Алексиќмај 1, 2018
 • Знаеме ли зошто се слават Младенци?

  Празникот Младенци се слави во знак на сеќавањето за 40 млади римски војници казнети поради примање на христијанската вера.

  КолумниТатјана Алексиќмарт 22, 2018
 • Жени

  Посветено на жените во најженствениот и најпревртливиот месец во годината, со рецептот за убавина на Одри Хепберн:

  КолумниТатјана Алексиќмарт 7, 2018
 • Излог

  Во еден излог може да видите повеќе изложени нешта, кои треба да ви го привлечат вниманието, но никогаш не можете одеднаш...

  КолумниТатјана Алексиќфевруари 26, 2018
 • Промовирана книгата „300.000 километри мотоавантура“ (ФОТО)

  Во култниот кафе бар „Ван Гог“, денеска беше промовирана книгата „300 000 километри мотоавантура“, на хрватскиот авантурст и вљубеник на две...

  МК СценаИнформативна Редакцијафевруари 25, 2018
 • Простувањето е божествено

  „Една од нашите најкобни слабости е желбата постојано да го носиш товарот што сакаш да го отфрлиш. Има ли нешто поглупо...

  КолумниТатјана Алексиќфевруари 18, 2018
 • Уметност на пишување љубовни писма

  Им се може ли на „емотиконите“  да ги  заменат емоциите излеани во љубовни  зборови, синтагми, реченици,  во љубовни изјави срочени во...

  КолумниТатјана Алексиќфевруари 14, 2018
 • Понирање во женската душа

  На патот кон успехот мора да имате повеќе пријатели отколку непријатели и покрај тоа што туѓиот успех тешко се простува. Вистинскиот...

  КолумниТатјана Алексиќдекември 12, 2017
error: Содржината е заштитена со авторски права.