//
Следи нѐ
To Top

All posts tagged "3д мост"

  • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

    Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

    ЗанимливостиЗабавна редакцијајануари 25, 2019
error: Содржината е заштитена со авторски права.