Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

Занимливости

Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина од 200 километри на час и на минусни температури. Но сепак, човекот преживеал, соопшти германската полиција.

Патниците го слушнале крикот на 33-годишниот човек и, како што пренесува ФЕНА, биле во состојба да ја повлечат итната сопирачка, овозможувајќи му да влезе во возот. Тој потоа е предаден во станица во Есен и бил „недвосмислено информиран од страна на Федералната полиција во каква смртна опасност бил во тој миг”.

Имал среќа што преживеал, но сега е под истрага за ризично однесување во сообраќајот.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.