fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРИЛЕП ПРАШУВА: Кој артист би сакале да организира концерт во градот под Марковите кули?

Маркетинг

МК Сцена

ПРИЛЕП ПРАШУВА: Кој артист би сакале да организира концерт во градот под Марковите кули?

Градот Прилеп важи за носител на титулата на организирање на големи концерти на македонските и балкански музички изведувачи, а потврда за тоа се бројните изданија на Фестивалот на пивото кои од година во година привлекуваат се поголем број на домашни и странски посетители.

Во обид за организирање на сличен настан, овој пат од хуманитарен карактер, Прилеп се одлучи да организира анкета на која граѓаните на Македонија имаат можност да изберат кој пејач да настапува во градот под Марковите кули.

Изборот е ваш!

Доколку во Прилеп би се организирал хуманитарен концерт, кој од следниве изведувачи би сакале да настапи?

Погледни ги резултатите

Loading ... Loading ...

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.