Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Интернетот е воодушевен како кучето Меси всушност аплаудираше на Оскарите

Занимливости

Интернетот е воодушевен како кучето Меси всушност аплаудираше на Оскарите

Кучето Меси го украде шоуто на овогодинешните Оскари.

Се шпекулираше дека ѕвездата на филмот „Anatomy of a Fall“ на Џастин Триет нема да може да присуствува на свечената церемонија, но само неколку минути од почетокот, за време на монологот на Џими Кимел, во кадарот се најде 7-годишниот бордер коли на седиште во близина на сцената.

Кучето од расата бордер коли (Border Collie), кое се појави во „Anatomy of a Fall“, беше кандидат за неколку награди, меѓу кои и за најдобар филм. Меси на Оскарите пристигна со машна и седеше во публиката со сите ѕвезди.

Во еден момент тој беше прикажан на екранот како „аплаудира“ откако беше објавено дека Роберт Дауни Џуниор доби Оскар за најдобра споредна машка улога, а снимката стана вирална на социјалните мрежи.

Но, луѓето сега открија дека аплаузот на Меси бил поради човек кој лежел под столот и држел лажни шепи за да изгледа како кучето да аплаудира.

 

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.