Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шармантниот Караман од серијата „Во виорот на судбината“ слави роденден на синот

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Занимливости

Шармантниот Караман од серијата „Во виорот на судбината“ слави роденден на синот

Турскиот актер Озкан Дениз, кој на македонската публика ѝ е познат како Караман од серијата „Во виорот на судбината“, минатата година се ожени по трет пат, овојпат со модната дизајнерка Самар Дадгар која е 22 години помлада од него. На својот инстаграм профил таа објави фотографии од роденденската забава за 6-от роденден на Кузеј, синот кој актерот го има со претходната жена.

Обожавателите на актерот побрзаа во коментари да му честитаат на славеникот, а од бројот на коментари евидентна е популарноста на Озкан Дениз. Тој на јавноста најмногу и е познат како актер во популарните турски серии, а од 1994 се појавува во 16 филмски и ТВ проекти. Во некои од нив освен актер е и продуцент, сценарист и режисер. Најголемата слава ја стекнува во серијата „Во виорот на судбината“ (2014) во улогата на Караман.

Во серијата „Во виорот на судбината“ Караман и неговата сопруга Дефне не можат да имаат деца и се одлучуваат да најдат сурогат мајка. Судбината ги води до Елиф, која се наоѓа во комплицирана ситуација поради фамилијарни долгови и работи за семејството на Караман Јорукан. Работите не одат по план, бидејќи поради докторска грешка Елиф всушност носи свое бебе, а дополнително Дефне дознава дека Караман и Елиф имаат заедничко љубовно минато. Дали може да победи вистинската љубов над сите интриги и сплетки? Гледајте ја „Во виорот на судбината“, секој работен ден во 21:35 часот на Dizi.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.