Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најнепосакувани новогодишни подароци

Занимливости

Најнепосакувани новогодишни подароци

Избирањето на „соодветни“ подароци за новогодишните и божиќните празници многу често преставува проблем.

Понекогаш оние што ги добиваат подароците не се задоволни од нив, па не ретко се решаваат да ги вратат во продавниците по празниците.

За таа цел, британскиот весник „Дејли Мирор“ врз основа на она што било вратено во продавниците по Нова Година, изработи листа на 50 „најнепосакувани“ новогодишни подароци.

1. Грди парчиња облека

2. Тоалетни сетови

3. Миризливи соли за капење

4. Маици со духовите изреки, поговорки и слогани.

5. Чорапи

6. Филмови на ДВД

7. Свеќи

8. Џепни марамчиња

9. Шалови

10. Сапуни

11. Претенциозни храна и пијалок

12. Секси долна облека

13. Плетена облека

14. Очајни љубовни романи

15. Миризливи садови

16. Календари

17. Книги

18. Бижутерија

19. Парфеми

20. Адресари

21. Средства за чистење

22. Вратоврски

23. Комплет чаши

24. Збирки со вицеви

25. Влечки

26. Рамки за слики

27. Лосиони за после бричење

28. Ваучери

29. Манжетни

30. Боксерки

31. Козметика против стареење

32. Престилки

33. Ракавици

34. Алкохолни пијалоци

35. Фудбалски сувенири

36. Пижами

37. Јадења

38. Средства за нега на нозе

39. Џемови

40. Книги со начин на исхрана

41. Социјални игри

42. Еднодневни патувања

43. Прибори за пишување

44. Чаеви

45. Чадори

 

46. Книги со рецепти за готвење

47. Торти

48. Средства за одмрзнување на фрижидери или прозорци

49. Крстозборки

50. Куќни мантили

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.