Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ ќе емитува специјал посветен на Тоше Проески

МК Сцена

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ ќе емитува специјал посветен на Тоше Проески

Тоше Проески не беше само талентиран музичар, туку и позитивна енергија која внесуваше радост во животот на секој кој го познаваше. Неговата љубов кон луѓето и уметноста беа непрекинат извор на инспирација. Тој докажа дека музиката е универзален јазик и дека хуманоста треба да биде секојдневна обврска.

Неговата музика и дело остануваат вечни подароци за сите нас. На денот на неговиот роденден, 25.01, македонскиот естраден магазин „Бекстејџ“ ќе оддаде почит на Тоше со специјална емисија во 17:55 часот. Личности кои имаа соработувано со него и пријатели кои молчеле долго ќе споделат спомени и приказни за нашиот ангел.

Но тоа не е се, велат за роденден се подаруваат подароци овој пат Backstage на сите оние кои што го сакаа и почитуваа ќе им подари нешто што никој досега го нема никој за него направено. Се со цел неговиот лик и дело никогаш да не се заборави, да се испочитува достоинствено и да му се даде благодарност за се она што тој ни го подари нам.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.