fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Кога сликата со Ајфеловата кула нема да излезе како што замислувате…

Маркетинг

Занимливости

ФОТОГАЛЕРИЈА: Кога сликата со Ајфеловата кула нема да излезе како што замислувате…

Интернетот си го направи своето.. повторно!

Инстаграм корисникот Сид Фриџис е светски патник, и многу често на својот профил на оваа социјална мрежа објавува фотографии од сите места кои ги посетил во светот. Тој пред неколку дена бил во Париз, но фотографијата која ја направил таму го обиколи целиот свет за 24 часа!

Иако тој се обидел да се фотографира како ја допира Ајфеловата кула, фотографија не искочила по неговата замисла.

Неколку дена потоа, истата фотографија се појавила на онлајн сервисот 4Chan, каде тој побарал доколку е можно да ја „фотошопираат“ фотографијата со цел да се добие посакуваниот ефект.

DK9Ufyp[1]

И тоа се оствари! Илјадници луѓе ширум светот се обидоа да му помогнат на Сид да ја поправи фотографијата, а во продолжение ви ги пренесуваме најкреативните!

0e2mpkj

aj1nzcx

d16ndkd

fmor3xh

llkjuan

nenimyd

qibvaht

shgeczo

u789h7m

wucjaq5

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.