Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова кампања на Parfois – „Нашите модели се инспирација” (ВИДЕО)

Модни трендови

Нова кампања на Parfois – „Нашите модели се инспирација” (ВИДЕО)

Светот на модата е составен од топ модели, но Parfois верува дека на светот му се потребни жени кои со својата приказна се инспирација за сите. Последната кампања наречена “Оur model is a role model” e посветена токму на овие жени, изнаоѓајќи начин да ја раскаже приказната на овие жени.

Секое ново поглавје раскажува фасцинантна приказна на вистинска жена како пејачката Ана Стилвел и моделот Фани Вајц.

Концептот на кампањата, развиен од страна на рекламната агенција, Узина, ја допира сржта на Parfois – бренд направен од една жена за сите жени.

Првото поглавје, кое во главната улога ја има Ана Стилвел, мајка на четири девојчиња и пејачка, го прикажува нејзиното патување во трејлер со целата фамилија во времетраење од три месеци додека го промовирала албумот “Life Trip”.

Следната ѕвезда е Фани Вајц, манекенка која е родена со потешкотии во слухот и говорот и е избрана за Мис Унгарија и која ја користи својата слава за да ги охрабри сите да ги следат своите соништа.

Новата кампања наскоро ќе биде лансирана на социјалните мрежи на брендот во повеќе од 70 земји во кои тој функционира.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.