fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бизнисмен се обложил дека биткоинот до декември 2018 ќе вреди 50.000 долари

Наука

Бизнисмен се обложил дека биткоинот до декември 2018 ќе вреди 50.000 долари

Непознат бизнисмен се обложил на милион долари дека биткоинот до крајот на следната 2018 година ќе достигне вредност од 50.000 долари, што е речиси трипати повеќе од сегашна цена на крипто валутата, пишува „Волстрит Џурнал“.

Имено, инвеститорот или еветуално група инвеститори купиле т.н. биткоин „кол опции“ – право на закуп на биткоин во одреден период за одредена цена, заклучно со декември 2018. Самиот влог е прв од ваков вид на берзата, се вели во написот.

За овие биткоин опции се платени речиси еден милион долари во последните 24 часа.

Името на инвеститорот или групата инвеститори не е соопштено.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.