fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Самсунг ги претстави Галакси А6 и А6+ со напредна камера, елегантен дизајн и дополнителни карактеристики за секојдневно користење

Маркетинг

Мобилни

Самсунг ги претстави Галакси А6 и А6+ со напредна камера, елегантен дизајн и дополнителни карактеристики за секојдневно користење

Компанијата Самсунг денес ги претстави Галакси А6 (Galaxy A6) и Галакси А6+ (Galaxy A6+) – паметни телефони кои ги комбинираат секојдневната практичност и модерниот дизајн со напредна камера за поперсонализиран начин на изразување.

Со моќна предна и задна камера, врвен елегантен дизајн и заштитниот знак на Самсунг – бесконечниот (Infinity) екран, новата Галакси А серија е достапна во 3 бои – црна, златна и боја на лаванда.

Со моќната предна и задна камера на Галакси А6 и А6+, креирањето на прекрасни фотографии или „селфи“, во било кој момент, никогаш не било поедноставно. Со прилагодливиот преден ЛЕД блиц, корисниците на Галакси А6 и Галакси А6+ можат, преку ден и навечер, да креираат неверојатни „селфи“ фотографии. Со помош на објективот со мал отвор на блендата на задната камера, може да се креираат јасни и остри фотографии при услови на слабо осветлување, притоа без да се жртвува квалитетот на сликата, без разлика на тоа во кој период од денот е фотографирана.

Двојната камера на Галакси А6+ може дополнително да допринесе за подобра фотографија од миговите кои се важни со помош на функцијата „Live Focus“. Со оваа функција корисниците може да ја контролираат длабочината на полето и “бокех“ (bokeh) ефектот пред или во текот на снимањето.

Корисниците може да ја збогатат својата слика со уникатните замагледни позадински шаблони, со помош на различни форми и облици, меѓу кои и срце, ѕвезда и уште многу други.

Корисниците може да доживеат збогатено звучно сараунд искуство додека уживаат во гледањето на филмови, слушањето музика и следењето на различни содржини преку звучниците кои се поддржани од Долби Атмос (Dolby Atmos) оптимизираниот аудио систем. Галакси А6 и А6+ овозможуваат широк спектар звуци, од високи до ниски тонови, со исклучителна јасност на звукот и вистински, реални детали за уште помоќно и подобро звучно искуство.

Корисниците може да одберат вклучување на Долби Атмос ефектот за да го претворат своето аудио искуство во звук кој лебди околу нив и воодушевува.

Новите Самсунг Галакси А6 и А6+ ќе бидат достапни започнувајќи од мај, 2018 година на дел од европскиот, азискиот и латиноамериканскиот пазар, пред истите глобално да се појават и на дополнителните пазари ширум Јужна Кореа, Африка и Кина.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.