Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ве фати и вас „Покемон Гоу“ епидемијата?

Мобилни

Ве фати и вас „Покемон Гоу“ епидемијата?

Ако сте меѓу оние кои веќе ја испробаа играта Покемон Гоу и повеќе не сакате да бидете дел од оваа интернет сензација, постои начин да ја избегнете. 

Новиот додаток за Хром им овозможува на корисниците во целост да „се спасат“ од се што има врска со играта Покемон Гоу. Додатокот на Хром наречен „Покемон Гон“ („Pokemon Gone“) овозможува отстранување на сите траги од играта од интернет, но и спречува да гледаат како другите лудуваат по неа.

По инсталацијата на додатокот ќе бидат отстранети сите траги на „заразната‟ апликација и вашиот уред ќе биде „исчистен“ од играта.

Но, за жал, не може да ги спречите луѓе на улица да ви го попречуваат на патот, обидувајќи се да го фатат покемон, па сепак овој додаток е чекор напред до целта.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.