Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Актерката Мерил Стрип не сака да носи „Шанел“, освен ако не и е платено

Сцена

Актерката Мерил Стрип не сака да носи „Шанел“, освен ако не и е платено

Дизајнерот Карл Лагерфелд изјави дека е разочаран од актерката Мерил Стрип бидејќи не сака да носи фустани од брендот „Шанел“ доколку тоа не и е платено. 

Според договор со оскаровката Мерил Стрип (67), креативниот директор на модната куќа „Шанел“ Карл Легерфелд дизајнирал фустан, но таа одбила да го носи на овогодинешното доделување на Оскарите доколку тоа не и биде платено.

– Ние ги подаруваме фустаните, не им плаќаме на ѕвездите да ги носат, изјави Лагерфелд.

Портпаролот на актерката ја демантираше изјавата на Лагерфелд.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.