fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Во 13 часот пред Веро Центар ќе има пункт за помош за поплавените подрачја

Актуелно

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Во 13 часот пред Веро Центар ќе има пункт за помош за поплавените подрачја

По големото невреме кое вчеравечер во зафати Скопје, билансот се 20 загинати, 6 исчезнати и преку 50 повредени.

Дел од нив на социјалните мрежи споделија дека во 13 часот пред Веро Центар се прави пункт за собирање помош за поплавените подрачја.

– Секој што може да придонесе, нека помине – пишува во упатениот апел до граѓаните.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.