fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кумановка се забавувала во дискотека со фалсификувани пари

Маркетинг

Актуелно

Кумановка се забавувала во дискотека со фалсификувани пари

Кумановка заработи кривична пријава од СВР Штип поради фалсикување на пари.

Имено, 18 годишната С.Ц. пред три дена во дискотека во Штип платила со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

Делото е пријавено од страна на вработена во дискотеката, а по извршеното вештачење од полициските службеници, потврдено е дека банкнотата е фалсификат.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.