fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, има повредени

Актуелно

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, има повредени

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Градско-Прилеп кај мотелот Дреново.

– Сообраќајната несреќа ја пријавил случаен минувач. Се работи за патничко моторно возило кое излетало од патот. Повредени лица има, но засега не може да се дадат повеќе детали за случајот, информираат од МВР.

На местото на несреќата пристигнала брза помош и противпожарно возило, а увидот е во тек.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.