fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Средношколците заедно со своите родители и наставници протестираа пред МОН

Маркетинг

Актуелно

Средношколците заедно со своите родители и наставници протестираа пред МОН

Насловната фотографија е преземена од Фејсбук

Средношколците заедно со родителите и наставниците денеска протестираа на улицата пред Министерството за образование.

Средношколците во неколку вреќи ги собраа нивните училишни униформи и ги оставија пред Министерството за образование. Според нив, има  симболика во нивната одлука да ги остават училишните униформи пред зградата на МОН. Покажуваат револт и несогласување со состојбите во образованието и покрај предимензионирањето на овој чин.

Тие повикуваат на сличен протест и утре попладне. Велат дека продолжуваат со бојкотот на наставата и со кампувањето, а дополнително, на Генерален пленум, треба да одлучат кои ќе им бидат следните чекори.

Автомобилите кои поминуваат пред Паркот на новинарите и денеска со сирените им даваат поддршка на средношколците.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.