Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

83-годишна Швајцарка има три ламборџини, а и натаму „лета“ со Порше на тркачка патека (ВИДЕО)

Магазин

83-годишна Швајцарка има три ламборџини, а и натаму „лета“ со Порше на тркачка патека (ВИДЕО)

Соња М. Хајнигер, 83-годишна дама од Швајцарија, не одмара во своите пензионерски години. Таа уште еднаш докажа дека возењето на адреналински возила не е резервирано само за младите.

Како членка на клубот Порше од Цирих, таа го држи воланот на Porsche 911 GT3 RS, а неодамна повторно беше во центарот на вниманието откако на патеката во Монца се појави во видео каде го вози реткиот Lamborghini Gallardo Super Trofeo Stradale, еден од само 150 произведени примероци.

Освен што ги покажува своите возачки вештини, Соња е и сопственичка на успешен интернет сервис. Нејзината страст кон брзината и автомобилите не исчезна со годините, туку напротив, таа и понатаму се натпреварува со младите возачи и ги освојува трките. Со три Ламборџини во својата колекција, Соња ја докажува дека возењето на тркачки возила е страст која трае цел живот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.