Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Биографијата на Бритни Спирс најавена како инспиративен и револуционерен бестселер

Магазин

Биографијата на Бритни Спирс најавена како инспиративен и револуционерен бестселер

Славната пејачка Бритни Спирс ја подготвува својата животна приказна во форма на биографија, а книгата веќе предизвикува големо внимание од страна на критичарите. Истата се очекува да се објави во втората половина од оваа година и се претставува како “инспиративен и револуционерен бестселер”.

Издавачите на книгата најавуваат дека читателите ќе можат да дознаат повеќе за животот на Бритни, вклучувајќи ги и најзначајните моменти во нејзината кариера и личен живот. Мемоарите ќе го опфатат нејзиното детство, нејзиниот романтичен живот, борбата со семејството околу старателството, како и моментот кога ја избричи главата.

Исто така, книгата ќе го прикаже животот на пејачката како една историја за преживување, преминување преку конзервативното општество и пронаоѓање на среќата и мирот со нејзиниот сопруг, Сем Ашгари.

Познато е дека Спирс работела со познатиот писател и новинар, Сем Лански, кој се занимавал со профилирање на ѕвезди како Мадона, Ники Минаж и Адел.

Според извори, Бритни склучила значаен договор за книгата во вредност од 15 милиони долари, што го склучиле “Creative Artists Agency” и нејзиниот адвокат Метју Розенгарт. Се очекува книгата да го освои светот на книжевноста и да стане вистински бестселер.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.