fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Британската принцеза го доби името Шарлот Елизабет Дајана

Маркетинг

Занимливости

Британската принцеза го доби името Шарлот Елизабет Дајана

Ќерката на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт ќе се вика Шарлот Елизабет Дајана.

Името денеска го соопштија од Кенсингтонската палата, два дена по раѓањето на принцезата.

Инаку денеска, со почена топовска стрелба е прославено раѓањето на принцезата од Кембриџ.

Принцот Вилијам и Кејт веќе имаат син, принцот Џорџ.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.