Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Душко Тошиќ се заразил со корона среде скандалот со семејно насилство

Магазин

Душко Тошиќ се заразил со корона среде скандалот со семејно насилство

Душко Тошиќ се заразил со корона среде скандалот со семејно насилство

Сопругот на контроверзната српска пејачка Јелена Карлеуша (43), Душко Тошиќ (36) е позитивен на коронавирусот, пренесуваат бројни српски медиуми.

Тошиќ денеска добил позитивен тест за коронавирусот, а како што дознаваат медиумите боледува од потешка форма со пневмонија.

Се уште не е познато каде се заразил фудбалерот и дали се лекува во болница.

За потсетување, Јелена Карлеуша го пријави сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство на православен Божиќ, откако тој наводно и удрил шамар и ја плукнал за време на празничниот ручек. Полицијата за инцидентот поднесе извештај до белградското обвинителство, а обвинителството нареди да се вклучи во случајот и социјалната служба и да ги испитува сите односи во нивното семејство.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.