fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: 453 разнобојни балони летаа за време на фестивал во Франција

Ви препорачуваме

ФОТОГАЛЕРИЈА: 453 разнобојни балони летаа за време на фестивал во Франција

Фестивалот на воздушни балони „Лорен Мондиал“ во неделата го собори светскиот рекорд за најмногу истовремени летови на балони.

Фестивалот се одржа во воздухопловна база во Франција и собра учесници од над 40 различни нации.

Со вкупно 433 лета, соборен беше рекордот на фестивалот од 2013 година кога истовремено летаа 391 балони.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.