fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Колку пати во животот може да се вљубите

Маркетинг

Занимливости

Колку пати во животот може да се вљубите

Многумина мислат дека првата сериозна љубов е единствено вистинска. Но, експертите наведуваат дека во реалноста тоа е поинаку. Ако себе си дадате шанси, можно е да се доживеат и повеќе од една судбинска романса и да се сретнете „сродната душа“ во различни животни периоди.

Истражувањата покажуваат дека три четвртини од луѓето веруваат во вистинска љубов, а само пет отсто од жените и мажите никогаш не ја почувствувале оваа емоција.

Половина од жените во текот на нивниот живот искрено и длабоко сакаат само еднаш, а мажите за разлика од жените полесно го поклонуваат нивното срце. Дури 51 отсто од нив се вљубиле петпати во животот, додека 39 отсто од припадниците на „посилниот пол“ имале само една љубов.

Голем број од учесниците во најновите истражувања сметаат дека врската станува навистина сериозна од оној момент кога партнерот или партнерката конечно се запознале со нивните родители. Сепак, за многумина се „волшебни“ зборовите „те сакам“, клучен доказа дека тоа е „тоа

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.