Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кралицата Елизабета наместо со нож, ја пресече тортата со меч

Магазин

Кралицата Елизабета наместо со нож, ја пресече тортата со меч

Кралицата Елизабета наместо со нож, ја пресече тортата со меч

Се чини дека на кралицата Елизабета сечењето торта со нож и е досадна опција. Додека се шегувала со Кејт, го заменила ножот со меч и ги засмеала сите околу себе.

Кралското семејство гостуваше во Корнвол по повод хуманитарна акција и самитот на Г-7. На тоа гостување кралицата Елизабета (95) одлучила да се пофали со своите вештини. Таа се смеела и шегувала со војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и војвотката од Корнвол Камила Паркер, кога и понудиле нож за да ја пресече тортата таа го одбила.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Бројните гости и аплаудираа по тој потег. Кралицата успеала да ја пресече тортата, а скоро настрадал Лордот Едвард чиј меч го позајмила. За среќа немало повредени.

Хуманитарниот настан на кој присуствувале трите дами од кралското семејство е дел од прославата на јубилејот на Кралицата кој е следната година, кога она ќе прослави 70 години од своеето владеење.

 

 

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.