Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Букурешт „гори“ – македонските навивачи се подготвуваат за големиот натпревар (ВИДЕО)

Магазин

Букурешт „гори“ – македонските навивачи се подготвуваат за големиот натпревар (ВИДЕО)

Дождливото време не може да ја расипе славеничката атмосфера во Букурешт, центарот на Романија каде што денеска Македонија за прв пат ќе го изигра првиот натпревар на Европското првенство во фудбал.

На социјалните мрежи се појавуваат видеа каде што се гледа дека градот буквално гори од нашите навивачи, се палат факли и ечат македонски навивачки песни.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата:

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.