Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кралот Чарлс го гаѓаа со јајца, полицијата приведе демонстрант (ВИДЕО)

Магазин

Кралот Чарлс го гаѓаа со јајца, полицијата приведе демонстрант (ВИДЕО)

Еден маж бил приведен откако го нападнал кралот Чарлс Трети и неговата сопруга Камила. Британската полиција го уапси бидејќи фрлал јајца за време на церемонија во северна Англија.

Кралот Чарлс го посети Јорк за да ја открие статуата на неговата покојна мајка, кралицата Елизабета Втора, јавува Би-Би-Си.

Кралската двојка била пречекана од градските челници, но одеднаш еден човек излетал од толпата и фрлил три јајца кон нив. Се слушнало како демонстрантот извикува „оваа земја е изградена врз крвта на робовите“ додека четворица полицајци го собориле на земја.

Јајцето паднало блиску до британскиот монарх и неговата сопруга додека пристигнувале на церемонијата во Јорк.

Додека едни извикуваа „Боже, спаси го кралот“, други гласно скандираа „Срам да ти е“.

Чарлс Трети, кој дојде на тронот во септември по смртта на неговата мајка кралицата Елизабета, моментално е на дводневна турнеја низ северна Англија.

 

 

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.