Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Внуката на кралицата Елизабета ќе го добие своето второ дете

Магазин

Внуката на кралицата Елизабета ќе го добие своето второ дете

Британското кралско семејство има причина да се радува откако изминатиот период се мачеше со откритијата од документарецот и мемоарите на принцот Хари и загубата на кралицата Елизабета Втора во септември минатата година.

Имено, Бакингемската палата објави дека принцезата Јуџин (32) и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк (36) го очекуваат своето второ дете.

„Принцезата Јуџин и Џек Бруксбанк со задоволство известуваат дека го очекуваат нивното второ дете ова лето. Семејството е воодушевено и Август со нетрпение очекува да стане поголем брат“, стои во соопштението за јавноста.

– Многу сме возбудени што можеме да ја споделиме веста за доаѓањето на нов член на нашето семејство ова лето – се огласи принцезата на Инстаграм. Таа позираше со едногодишниот син Август бакнувајќи го трудничкиот стомак.

Јуџин, најстарата ќерка на принцот Ендру и Сара Фергусон, го роди нејзиниот прв син Август во февруари 2021 година. Инаку, Јуџин и Џек се заедно повеќе од 12 години, а се запознале во 2010 година во ски-центарот Вербие, место каде често престојуваат членовите на кралското семејство. Тие се венчаа во 2018 година во замокот Виндзор.

 

 

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.