Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Крајот на една ера: Tom Ford ја прославува својата модна кариера со последната колекција

Модни трендови

Крајот на една ера: Tom Ford ја прославува својата модна кариера со последната колекција

Дизајнерот Tom Ford ја прослави својата модна кариера со последната есенска женска колекција и видео кампања на неговата веб-страница.

Ова е неговото последно излегување за истоимениот бренд, откако го продаде на Estée Lauder за 2,8 милијарди долари минатата година.

Кампањата, која вклучува видеа на неговите архиви и репродукции на негови омилените дела, ja потсетува публиката на важноста на неговата работа и наследството што го оставил во светот на високата мода.

Tom Ford ја завршува својата ера како пионер и иноватор во светот на високата мода.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.